ameba.eu
ameba.eu blog

Může za to personalista? Aneb proč kvalitní lidé z firem utíkají

Nízká nezaměstnanost způsobuje i větší fluktuaci. Lidé si mohou více vybírat, pro koho budou pracovat. Z firem odcházejí ti nejschopnější. Kam a proč? A je vůbec možné tomu zabránit? Existuje hned několik důvodů, proč lidé opouštějí stávající zaměstnání a jdou takzvaně za lepším. Manažeři i personalisté si stále ještě málo uvědomují, že dobří lidé ve firmě jsou jejím stavebním kamenem. A i možná proto jim věnují méně pozornosti, než by měli.

more
ameba.eu blog

Nízká nezaměstnanost a nedostatek pracovníků

Kde najít zaměstnance, když je míra nezaměstnanosti tak nízká? Statistická data v jednotlivých krajích potvrzují, že není kde lidi brát. Jediný zdroj nových pracovníků je přirozená fluktuace. Jejím důvodem mohou být především finanční podněty. Méně lidé mění práci pro prostorové změny nebo z důvodu nespokojenosti s pracovním prostředím.

more
ameba.eu blog

Víte že...

...můžete spravovat uchazeče, získané přes portál ameba.eu, přímo na portálu ameba.eu v sekci Uchazeči? Tato funkce je Vám k dispozici zdarma. Stačí vypsat na portálu ameba.eu pozici a funkce správy uchazečů je Vám automaticky přístupná.

more